شاخص بورس ارتفاع 1.4 میلیون واحد را پس گرفت

0 2

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه بیش از 6میلیارد و 78میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر 4هزار و 375میلیارد تومان در بیش از 528هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد 20هزار و 192واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و 407هزار و 127واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر مثبت بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های صنایع پتروشیمی صنایع خلیج فارس، سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی و فولاد مبارکه اصفهان شد و در مقابل شرکت‌های پتروشیمی شیراز، بورس اوراق بهادار و مهندسی نصیر ماشین با افت خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله 2 میلیارد و 97میلیون ورقه به‌ارزش 67هزار و 97میلیارد تومان در 254هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) 169واحد رشد کرد و در ارتفاع 20هزار و 187واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی پلیمر آریا ساسول، پتروشیمی زاگرس و پتروشیمی تندگویان شد و در مقابل شرکت‌های صنعتی مینو، پتروشیمی مارون و مدیریت انرژی امید تابان هور بیشترین اثر منفی را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.

انتهای پیام/

منبع تسنیم
از طريق اخبارهاب
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.