روغن‌موتور «کاسترول» را اینترنتی نخرید، تقلبی است

0 0

 به گزارش شهرآرانیوز، صفحه رسمی کاسترول ایران در اینستاگرام با انتشار اطلاعیه‌ای نسبت به خرید روغن‌موتور‌های کاسترول در فروشگاه‌های اینترنتی هشدار داد و محصول ارائه‌شده در این فروشگاه‌ها را موردتایید ندانست.

 اگرچه حجم فروش روغن‌موتور در فروشگاه‌های آنلاین به بسیار اندک است که حتی نمی‌توان برای آن سهم بازاری را در نظر گرفت، اما برای برخی سودجویان خُرد کافی است تا با سوءاستفاده از نام برند‌های بزرگ روغن‌موتور در کشور اقدام به فروش محصولات تقلبی کنند و در حد و اندازه خود سود به دست آورند.
سود ناچیزی که می‌تواند بی‌اعتمادی به برند‌های بزرگ را درپی داشته باشد. سال‌هاست روغن‌موتور‌های کاسترول با کیفیت بالا توسط شرکت نت‌لوب در قشم تولید می‌شوند و به دلیل کیفیت بالای مواد اولیه مورد استفاده، همواره سهم بازار مناسبی را در ایران به‌ویژه برای خودرو‌های وارداتی در اختیار داشته است. اما سوءاستفاده از برند کاسترول و فروش قوطی‌های تقلبی آن در فروشگاه‌های اینترنتی، اعتراض تولیدکننده این روغن‌موتور را در پی داشت؛ تا جایی‌که صفحه رسمی کاسترول ایران در اینستاگرام به مصرف‌کنندگان روغن‌موتور‌های کاسترول هشدار داد تا گول سودجویان اینترنتی را نخورند. چراکه کاسترول با هیچ‌یک از فروشگاه‌های اینترنتی ازجمله دیجی‌کالا، ایمالز، ترب و دیگر فروشگاه‌های آنلاین عرضه روغن‌موتور همکاری ندارد و محصول ارائه‌شده در این فروشگاه‌ها تحت این برند، مورد تایید کاسترول نیست.
کاسترول ایران که فعالیت‌های گسترده و قابل‌قبول برای شبکه‌سازی فروش محصولات خود در سطح بازار کرده است، تنها راه تامین روغن‌موتور کاسترول اصلی را خرید از اتوسرویس‌های معتبر کشور که دارای چیدمان محصولات کاسترول، دکوراسیون، تابلوی سر در، پوستر محصولات و دیگر علائم تبلیغاتی کاسترول هستند، اعلام کرد. حتی اگر خریداری قصد خرید روغن‌موتور کاسترول از مراکزی غیر از اتوسرویس‌های معتبر را داشته باشد براساس آنچه این شرکت اعلام کرده است باید به عاملیت‌های مجاز خدمات خودرو و یا فروشگاه‌های معتبر روغن و لوازم یدکی خودرو دارای مجوز فعالیت مراجعه و از خرید کاسترول‌های تقلبی در سطح فروشگاه‌های اینترنتی خودداری کند. با اینحال سهم بازار فروشگاه‌های اینترنتی در بازار روانکار‌ها به بسیار کم است و به‌نظر نمی‌رسد مصرف‌کنندگان روغن‌موتور نگرانی خاصی از بابت وجود گسترده محصولات تقلبی در بازار داشته باشند.

منبع: اخبار خودرو

منبع شهرآرا نیوز
از طريق اخبارهاب
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.