طارمی بهترین بازیکن پورتو است/ ایرانی‌ها عاشق فوتبال کرواسی هستند

0 0

به گزارش خبرنگار مهر، دراگان اسکوچیچ سرمربی کُروات تیم ملی فوتبال ایران در تازه‌ترین گفتگوی خود با sport.hrt به بیان دیدگاه‌هایش در خصوص تیم ملی ایران و ملی پوشان پرداخت. این مصاحبه تصویری و به زبان کُروات است که فقط بخش کوچکی از آن به صورت متن روی این سایت قرار گرفته است.

اسکوچیچ که با پیروزی برابر سوریه و لبنان گام بلندی برای صعود به جام جهانی ۲۰۲۲ قطر با تیم ملی ایران برداشت، در خصوص عامل موفقیتش در تیمی که با ویلموتس شرایط خوبی نداشت گفت: شاید مزیت من این بود که تیم را می‌شناختم، ذهنیت بازیکنان ایرانی را می‌شناختم. شرایط کامل برای من روشن بود و این مسئله مطمئناً کار را آسان‌تر کرد.

اسکوچیچ که پس از تومیسلاو ایویچ، میروسلاو بلاژویچ، استانکو پوکلپوویچ و برانکو ایوانکوویچ پنجمین سرمربی کروات روی نیمکت ایران است، رکورد ۱۳ بازی، ۱۲ برد و یک تساوی را کسب کرده است. وی در این خصوص گفت: ایرانی‌ها عاشق فوتبال کرواسی هستند، آنها کروات ها و روش کار ما را دوست دارند. فکر می‌کنم ایرانی‌ها این را در ما تشخیص دادند که ما حرفه‌ای هستیم و اینکه کشور کوچکی می‌تواند چنین ارزش‌های ورزشی ایجاد کند.

وی درباره صعود تیم ملی ایران به رده ۲۲ جهان و انتخابش به عنوان یکی از مربیان برتر سال ۲۰۲۲ جهان از سوی فدراسیون بین المللی آمار اظهار کرد: این فقط نتیجه کار ماست. اینجا مربیانمان، دستیاران ملادن زگانیر و ماریا توت را هم داریم که مطمئناً به من کمک خواهند کرد. ما واقعاً تیم خوبی داریم.

اسکوچیچ همچنین در خصوص لژیونرهای فوتبال ایران تاکید کرد: سردار آزمون در تیم زنیت روسیه بازی می‌کند، او سه سال است که بهترین گلزن روسیه است. طارمی را داریم که بهترین بازیکن پورتو است. جهانبخش را داریم که در فاینورد بازی می‌کند. تیم ملی کاملاً متعادل و قوی است. مطمئناً در کنار ژاپن، استرالیا و کره جنوبی تیم ملی شایسته صعود به جام جهانی است.

منبع مهرنیوز
از طريق اخبارهاب
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.