کار تیمی زیبای مشهدی‌ها به گل ختم شد؛/ گزارش زنده؛ شهر خودرو 1 ذوب‌آهن 1

0 0

به گزارش “ورزش سه” با پایان یافتن تعطیلات دو هفته‌ای لیگ برتر به واسطه برگزاری مسابقات ملی، هفته پنجم رقابت‌ها از امروز آغاز می‌شود که در نخستین بازی، دو تیم شهر خودرو خراسان و ذوب‌آهن اصفهان در ورزشگاه ثامن الائمه شاندیز به مصاف یکدیگر رفته‌اند؛ موضوع تغییر ورزشگاه یکی از اتفاقات حاشیه‌ای بود که مورد اعتراض باشگاه ذوب‌آهن قرار گرفت، چرا که میزبانی‌های قبلی شهر خودرو در ورزشگاه مدرن امام رضا(ع) بود اما به یکباره با تصمیم مدیران این تیم به خارج از شهر برای برگزاری مسابقات خود نقل مکان کرد.

 

شهر خودرو که از 4 مسابقه خود تنها 1 امتیاز به دست آورده، برای پایان یافتن بحران زودرس در لیگ بیست و یکم نیازمند سه امتیاز خانگی امروز است، آن‌ها در تعطیلات فیفادی اردویی را در تهران گذراندند و به گفته میثاقیان آماده بازی با ذوب‌آهن هستند؛ شاگردان مهدی تارتار در ذوب‌آهن هم بعد از شکست مقابل پیکان، برای صعود به کورس مدعیان باید با دست پر از میدان مسابقه با شهر خودرو خارج شوند.

 

هفته پتجم لیگ برتر؛ پنجشنبه: 1400/08/27 ساعت 15
استادیوم: ثامن الائمه (ع) شاندیز / بدون تماشاگر
داور: موعود بنیادی‌فر / کمک‌ها: علیرضا ایلدرم و یوسف مغروری؛ داور چهارم: علی بای / ناظر داوری: رحیم رحیمی‌مقدم

 

شهر خودرو مشهد

 • سعید جلالی‌راد (43- بابک سلامت)
 • احسان حسینی
 • محمدرضا فلاحیان (58- معراج پورتقی)
 • ابوذر صفرزاده
 • آزاد جعفرزاده (58- مسعود زائر کاظمینی)
 • محسن ربیع‌خواه
 • علی طاهران
 • مهرداد بایرامی
 • ابوالفضل عکاشه
 • میلاد کمندانی (81- امیرحسین کریمی)
 • مهدی شریفی (58- صادق صادقی)

سرمربی: اکبر میثاقیان

 

 

ذوب‌آهن اصفهان

 • حبیب فرعباسی
 • حامد نورمحمدی (46- محمد قریشی)
 • مسعود ابراهیم زاده
 • آرمان قاسمی
 • سجاد دانایی
 • محمد خدابنده‌لو
 • سینا اسد بیگی
 • میلاد جهانی (83- عارف رستمی)
 • سجاد جعفری
 • مرتضی خراسانی (83- امیرمحمد پناهی)
 • بابا محمدی

سرمربی: مهدی تارتار

 

 

کارت زرد:

محمد قریشی (60) مرتضی خراسانی (76) از ذوب‌آهن
صادق صادقی ( 74) علی طاهران (79) از شهر خودرو

 

 

شرح گل:

 

شهر خودرو صفر – ذوب‌آهن یک (دقیقه 41: سجاد جعفری): وینگر مشهدی ذوبی‌ها با نفوذ از سمت چپ، به توپ به قصد ارسال به سوی دروازه مشهدی‌ها ضربه زد اما سانتر او از زاویه بسته با اشتباه فاحش سعید جلالی‌راد به گل تبدیل شد تا این‌چنین گل نخست ذوب‌آهن به ثمر برسد.

شهر خودرو یک – ذوب‌آهن یک (دقیقه 65: میلاد کمندانی): بعد از چند نفوذ بی‌ثمر سرانجام حرکت سرعتی ابوالفضل عکاشه و پاس به بیرون زیبای او، بعد از عبور از مهرداد بایرامی و سرنگونی او درون محوطه جریمه با تیزهوشی میلاد کمندانی به او رسید و هافبک شهر خودرو توانست با ضربه‌ای زیبا گل تساوی را وارد دروازه ذوب‌آهن کند تا بازی به تساوی کشیده شود.

 

 

لحظات حساس:

 

دقیقه 20: روی کار تیمی و پاس میلاد جهانی، بابا محمدی درون محوطه جریمه صاحب توپ شد اما او بعد از برخورد با جعفرزاده مدافع شهر خودرو سرنگون شد که داور اعتقادی به پنالتی نداشت.

دقیقه 22: اشتباه مدافعان ذوب‌آهن باعث خلق موقعیت برای شهر خودرو شد اما مهدی شریفی به توپ نرسید و حامد نورمحمدی اشتباه هم‌تیمی‌های خود را جبران کرد و توپ را دفع کرد.

دقیقه 26: ارسال از سمت راست آزاد جعفرزاده با ضربه سر دیدنی مهرداد بایرامی همراه شد اما ضربه مهاجم شهر خودرو با واکنش گلر ذوب‌آهن همراه شد و به گل تبدیل نشد.

دقیقه 52: کار تیمی زیبای بازیکنان شهر خودرو سرانجام خوبی نداشت، توپ ارسال ابوالفضل عکاشه با پاس به بیرون بایرامی برای مهدی شریفی در محوطه جریمه ذوب‌آهن همراه شد اما شریفی هماهنگ با بایرامی نبود و یک فرصت عالی گلزنی برای شهر خودرو از دست رفت.

دقیقه 62: مجدداً نفوذ عالی ابوالفضل عکاشه برای شهر خودرو فرصت گلزنی ساخت اما پاس کات‌بک او به درون محوطه جریمه ذوب‌آهن پیش از رسدین به معراج پورتقی توسط آرمان قاسمی دفع شد تا یک موقعیت گلزنی دیگر برای مشهدی‌ها از دست برود.

دقیقه 67: ضربه والی تماشایی آرمان قاسمی با سوپرواکنش بابک سلامت دروازه‌بان جوان شهر خودرو همراه شد و او اجازه نداد تا ذوبی‌ها به گل دوم دست پیدا کنند و ضربه قاسمی به کرنر فرستاده شد.

* در دقیقه 74 فرار سرعتی سجاد دانایی با خروج دروازه‌بان جوان شهر خودرو همراه شد و سلامت توپ را به کرنر فرستاد؛ البته در این صحنه سرنگونی دانایی باعث شد تا کادرفنی ذوب‌آهن به شدت به تصمیم داور اعتراض کنند، چرا که آن‌ها معتقد بودند برخوردی میان دانایی و سلامت شکل گرفته و داور باید اعلام پنالتی کند که موعود بنیادی‌فر چنین اعتقادی نداشت.

دقیقه 75: ارسال کرنر میلاد جهانی از سمت چپ را با بابک سلامت دروازه‌بان شهر خودرو با خروج از دروازه مشت کرد و بیرون محوطه جریمه فرستاد که توپ برگشتی را حسین شنانی به سوی دروازه شهر خودرو شلیک کرد که ضربه تماشایی او به تیرک دروازه شهر خودرو برخورد کرد و به گل تبدیل نشد.

 

 

در حاشیه:

 

* با گذشت بیش از سه سال از آخرین مسابقه برگزار شده لیگ برتری در ورزشگاه ثامن الائمه، حالا این ورزشگاه بازسازی مجدداً مورد استفاده قرار گرفته است.
* نکته جنجالی پیش از مسابقه این بود که به دلیل وجود تجهیزات تیم فوتبال شهر خودرو در انباری ورزشگاه امام رضا (ع)، بازیکنان این تیم بدون توپ به گرم‌کردن پیش از مسابقه پرداختند!

* پیش از شروع مسابقه کادرفنی شهر‌خودرو به سوی نیمکت ذوب‌آهن رفتند و برخورد گرمی با یکدیگر داشتند.
* اکبر میثاقیان در راه رفتن به استادیوم برای بازی تیمش با اصفهانی‌ها دچار گرفتگی قلب شد و توسط پسرش به بیمارستان منتقل شد؛ میثاقیان ساعاتی در بیمارستان و سپس به منزل منتقل شد و حالا از اتاق شخصی‌اش در حالی که سرم به دست دارد، از تلویزیون به کار شاگردانش نظارت می‌کند.

 

* شهر خودرو نسبت به مسابقه قبلی خود با هوادار، 5 تغییر در ترکیب خود داشته است و میثاقیان با تغییرات پرشمار خود امیدوار است 3 امتیاز بازی امروز را به دست آورد.
* مهدی تارتار بعد از شکست مقابل پیکان، 3 تغییر در ترکیب ایجاد کرده که مهم‌ترین تغییر بازگشت میلاد جهانی به ترکیب اصلی بوده است.
* احسان حسینی مدافع جوان شهر خودرو که در بازی دوستانه مقابل پرسپولیس مصدوم شده بود، با رفع مصدومیت در ترکیب اصلی امروز شهر خودرو قرار دارد.

* در عکس تیمی بازیکنان شهر خودرو، پیراهن شماره ۷۸ امیرحسن جعفری بازیکن جوان شهر خودرو که دچار پارگی رباط صلیبی شده به نمایش در آمد.

 

 

* ابوذر صفرزاده و ابوالفضل عکاشه بازیکنان سابق ذوب آهن، امروز در ترکیب اصلی شهر خودرو حضور دارند.

* در دقیقه 28 شوت اسدبیگی به مدافع شهر خودرو برخورد کرد و سعید جلالی‌راد دروازه‌بان تلاش کرد تا توپ به کرنر نرود که توپ به کرنر رفت اما او دچار آسیب‌دیدکی شدید از ناحیه کتف شد و بازی 4‌ دقیقه از جریان افتاد.

* سعید جلالی‌راد که در دقیقه 28 دچار آسیب‌دیدگی شدیدی از ناحیه کتف شده بود و روی گل دریافتی تیمش هم اشتباه فاحشی داشت، بعد از دریافت گل قادر به ادامه بازی نبود و از ترکیب تیمش خارج شد و به جای او بابک سلامت دروازه‌بان جوان شهر خودرو در دقیقه 43 به میدان آمد.

 

منبع ورزش3
از طريق اخبارهاب
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.