وقتی ربات‌ها رستوران داری می‌کنند!

0 0
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

این روز‌ها ربات‌ها در همه مشاغل نفوذ کرده و خدماتی را به کاربران ارائه می‌دهند، اکنون برخی رستوران‌ها در ملبورن از ربات‌ها برای مبارزه با کمبود نیرو‌های انسانی (ناشی از شیوع کرونا) استفاده می‌کنند.

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب به نقل از دیجیتال ترندز، رستوران‌های ملبورن برای مقابله با کمبود نیرو‌های انسانی، به استفاده از ربات‌ها روی آورده اند.

وقتی ربات‌ها رستوران داری می‌کنند!

برای مثال پیشخدمت‌های رباتیک به نام Bellabots برای سرو غذا در رستوران‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. این دستگاه‌ها، وعده‌های غذایی را مستقیماً از آشپزخانه به غذاخوری می‌برند.

بون لو، صاحب یکی از این رستوران‌ها گفت: استفاده از ربات‌ها به سادگی «فشردن یک دکمه و گفتن این است که کدام سینی و کدام شماره میز» است، است.

خرید هر ربات  ۲۴۰۰۰ دلار هزینه دارد، با این حال آقای لو آن‌ها را با قیمت ۴۸ دلار به ازای هر ربات در روز به عنوان بخشی از قرارداد، اجاره می‌کند که تقریباً معادل پرداخت دو ساعت کار به یک نفر است.

وقتی ربات‌ها رستوران داری می‌کنند!
او گفت: “ما تصمیم گرفته‌ایم قیمت‌هایمان را با هر اتفاقی که افتاد، تا حد ممکن پایین نگه داریم.
ربات‌ها همچنین به او اجازه می‌دهند زمانی که رستوران یک دوره شلوغ غیرمنتظره را تجربه می‌کند، با موفقیت سرویس ارائه دهد. “

پل گوئرا، عضو اتاق بازرگانی و صنعت استرالیا گفت که کمبود کارکنان احتمالا تا باز شدن مرز‌های بین المللی استرالیا در ماه آینده ادامه خواهد داشت. وی گفت: متاسفانه در حال حاضر کمبود نیرو برای ما یک واقعیت است.

منبع انتخاب
از طريق اخبارهاب
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.