پلتفرم‌های شبکه نمایش خانگی باید زیر نظر وزارت ارشاد و فرهنگ اسلامی باشند/ نوع نمایش پلتفرم‌ها به سینما نزدیک‌تر است تا تلویزیون!

0 0

آیا مدیریت آثار نمایشی پلتفرم ها با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است یا تلویزیون؟

رئیس سازمان سینمایی در مصاحبه‌ای اعلام کرده بود که باید مدیریت محتوایی پلتفرم‌ها و وی او دی ها به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگردد. اتفاقی که موافقان و مخالفانی دارد که از چند زاویه قابل بررسی است. جلیل شعبانی تهیه کننده سینما در این باره با ما گفت‌وگو کرده که در ذیل می‌خوانید.

شعبانی در این باره به خبرنگار فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا گفت: من فکر می‌کنم پلتفرم‌های شبکه نمایش خانگی باید زیر نظر وزارت ارشاد و فرهنگ اسلامی باشند و همان‌طور که رئیس سازمان سینمایی گفت تلویزیون می‌تواند رقیب پلتفرم‌ها باشد و کسی که در عرصه رقابت قرار می‌گیرد صحیح نیست نظارت بر رقبای خود داشته باشد.

او افزود: این موضوع سوءتفاهمی را برای افرادی که هدایت و راه اندازی پلتفرم‌ها و تولیدات آن را بر عهده دارند ایجاد می‌کند و ممکن است با این ماجرا کمی دچار مشکل شوند. در حقیقت من، اکثریت اهالی سینما و کسانی که در این پلتفرم‌ها مانند کارگردانان، تهیه‌کنندگان، بازیگران و بقیه عوامل مشغول فعالیت هستند خواهان آنند که نظارت بر پلتفرم‌ها توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صورت بگیرد.

تهیه‌کننده «قسم» در پاسخ نهایی به این سوال که شبکه نمایش خانگی و پلتفرم‌ها به سازمان سینمایی برگردد؟ گفت: من فکر می‌کنم اکثریت کسانی که در خانه سینما و در حوزه فیلم و سریال حضور دارند علاقه‌مند هستند این اتفاق بیفتد به این دلیل که ساز و کار های بهتری برای نظارت به این بخش وجود دارد و علاوه بر آن در واقع پلتفرم‌ها نوع نمایش‌شان به سینما نزدیک‌تر از تلویزیون است.

او در ادامه بیان کرد: رسانه ملی و صدا و سیما باید در حوزه و حیطه کار خود فعالیت کند و پلتفرم‌های شبکه نمایش خانگی نیز مشغول کار خود باشند. در واقع هر دو طرف باید مسئولیتی را که بر عهده دارند را به نحو احسن انجام دهند و آن وقت به نظر من این رقابت یک رقابت مفید خواهد بود و این باعث می‌شود که پلتفرم‌ها و تلویزیون کیفیت آثار خود را بالا ببرند. به هرحال من فکر می‌کنم تلویزیون مجبور است با پلتفرم‌ها در عرصه سریال‌سازی رقابت کند و این رقابت به نفع تلویزیون است و به ضرر آن نیست و باعث می‌شود کیفیت آثار تلویزیون بالا رود و مخاطب پسندتر شود تا بتواند آگهی‌های بیشتری بگیرد.

منبع برنا
از طريق اخبارهاب
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.