پناهیان: الگوی مسئولیت اجتماعی باید در مساجد ارائه شود؛ تحقق این امر جلوی رانت‌خواری را می‌گیرد

0 1
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

تسنیم: حجت‌الاسلام سیدناصر میرمحمدیان مدیرعامل بنیاد هدایت به همراه جمعی از مسئولان این مجموعه با حجت‌الاسلام علیرضا پناهیان عضو هیئت امنای بنیاد هدایت دیدار و گفت‌وگو کردند.

حجت‌الاسلام پناهیان در این دیدار مردم‌سالاری دینی را موجب صیانت از انقلاب دانست و اظهار داشت: اگر حکمرانی مردمی و مسجدمحور شود، انقلاب از ریل خود خارج نمی‌شود؛ باید نقش مردم در جامعه و تمدن‌سازی اسلامی را جدی گرفت.

وی تصریح کرد: الگوی مسئولیت اجتماعی باید از سوی افراد مؤمن و در مساجد ارائه شود و این کار را باید در مساجد تمرین کنیم. حکمرانی مردمی جلوی رانت‌خواری را می‌گیرد.

عضو هیئت امنای بنیاد هدایت با تأکید بر اینکه امامت در مساجد باید توسط بنیاد هدایت ترجمه شود، افزود: مدل حکمرانی مردم‌سالاری دینی ابتدا باید در مساجد رخ دهد. مساجد باید در خدمت مقدمه‌سازی برای ظهور باشند بنابراین همه قداست مسجد و عبادت در آن باید در خدمت این هدف باشد.

حجت‌الاسلام پناهیان برگزاری مراسم اربعین را جلوه‌ زیبایی از مردمی شدن امورات خواند و خاطرنشان کرد: اگر درب مساجد ما مثل موکب‌های اربعین همواره به روی مردم باز باشد، اتفاقات خوبی رقم می‌خورد.

وی با بیان اینکه حفظ نظام از نماز خواندن نیز واجب‌تر است، گفت: حفظ نظام در گرو مردمی شدن حکمرانی و مردمی‌شدن حکمرانی نیز در گرو مردمی شدن اقتصاد است.

در ابتدای این دیدار حجت‌الاسلام میرمحمدیان به ارائه گزارشی از فعالیت‌های مختلف بنیاد هدایت پرداخت و جزئیاتی از نحوه اجرای طرح شریکه‌‌الامام و همچنین راه‌اندازی مراکز داوری در مساجد را بیان کرد.

منبع انتخاب
از طريق اخبارهاب
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.