سه کانتینر تخم‌مرغ کپک‌زده قبل از ورود به تهران توقیف شد + جزئیات

0 0

به گزارش شهرآرانیوز، مدیرکل دامپزشکی استان تهران خاطرنشان کرد: ۲ کانتیتر از تخم‌مرغ‌های ترکیه‌ای کپک زده بودند و یک کانتینر آن تطابق بین تاریخ تولید و انقضا نداشت، از این‌رو مانع ورود آن به تهران شدیم.

 بر اساس نامه دامپزشکی استان تهران جلوی خروج و جابجایی سه کانتینر تخم مرغ ترکیه‌ای در تهران و با ورود بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب تهران ناحیه ۲۲ (جرایم اقتصادی) گرفته شد.

سیدعلی بابایی با اشاره به دلایل توقف واردات ۳ کانتینر تخم‌مرغ از ترکیه، گفت: سه کانتینر محموله تخم‌مرغ شرکت مهرآسای گلپایگان وارد گمرک شد که ۲ تا از این کانتینر‌ها به علت کپ‌زدگی و یکی از آن‌ها به علت عدم تطابق تاریخ تولید و انقضا مانع توزیع آن شدیم.

وی ادامه داد: این محموله توقیف شده است تا از سوی بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب تهران ناحیه ۳۲ (جرایم اقتصادی) تعیین تکلیف شود.

این مقام مسئول تصریح کرد: سازمان دامپزشکی کشور مانع توزیع این محموله برای مصرف خانوار‌ها شده است.

این مقام مسئول در پاسخ به این پرسش که آیا محموله‌های وارداتی قبل از ارسال به مقصد سلامت آن‌ها تایید می‌شود؟ گفت: این مسئله به اظهار صاحب کالا ارتباط دارد اگر اظهار در مرز انجام دهد در همانجا سلامت محموله رصد می‌شود، اما اگر اظهار را ترانزیت کند محموله به گمرک شهریار می‌آید و در آنجا سلامت محموله تایید یا رد می‌شود.

سیدعلی بابایی در پایان خاطر نشان کرد: تردید نکنید نظارت سازمان دامپزشکی روی تمام محموله‌های وارداتی اعمال خواهد شد و کالا اجازه واردات محموله‌های غیربهداشتی را نمی‌دهیم.

منبع: ایلنا

منبع شهرآرا نیوز
از طريق اخبارهاب
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.