وزیر علوم: جامعه از رتبه‌های برتر و فرزندان شهدا انتظارات بیشتری دارد

0 0

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری تستیم به نقل از وزارت علوم، محمدعلی زلفی‌گل، در ششمین همایش ملی تجلیل از نفرات برتر و رتبه‌های زیر 100 کنکور سراسری بدون احتساب سهمیه جامعه شاهد و ایثارگر که در سالن خلیج فارس موزه انقلاب اسلامی برگزار شد، گفت: اگر انسان‌های موفق همیشه بدانند که در کسب موفقیت‌هایشان دیگران نیز نقش مؤثری داشتند بدون شک نحوه کردار و رفتارشان متفاوت خواهد شد؛ بنابراین فکر نکنیم که به تنهایی صاحب موفقیت شدیم.

وی افزود: یکی از رفتارهای شایسته کشور ایران این است که هیچگاه سلایق مختلف سیاسی نسبت به شهدا، جانبازان، آزادگان و خانواده آن‌ها نداشته‌اند، همه گروه‌ها، زبان‌ها و قومیت‌ها در مقابل شهدا، جانبازان و آزادگان قدردان هستند البته از جامعه فرهیخته ایرانی همین انتظار نیز می‌رود.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در ادامه بیان کرد: رتبه‌های برتر باید بدانند که اطرافیان نیز در موفقیت آن‌ها نقش داشته و قدر آن‌ها را بدانند، همیشه حفظ موفقیت از کسب آن سخت‌تر است.

وی افزود: جامعه از شما رتبه‌های برتر، انسان‌های الگو، موفق و فرهیخته به‌ویژه فرزندان گرانقدر شهدا، جانبازان و آزادگان انتظارات بیشتری دارد. اگر می‌خواهید توفیقات علمی ادامه‌دار باشد باید با برنامه‌ریزی به تلاش خود ادامه دهید و از خداوند کمک گرفته تا به جایگاه بالاتری برسید.

زلفی‌گل با بیان اینکه ضمن تقدیر و خدا قوت گفتن به رتبه‌های برتر شاهد و ایثارگر باید به خانواده‌ها و اساتید و معلمان آن‌ها هم تبریک گفت، عنوان کرد: بیشتر از کسب موفقیت، حفظ موفقیت‌تر سخت‌تر است؛ بنابراین دست از تلاش برندارید و همچون گذشته با موفقیت پیش روید.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری بیان کرد: دانشمند شدن و کسب موفقیت‌های علمی و دانشی یکباره اتفاق نمی‌افتد و تدریجی و پلکانی است پس سیر پیشرفت علمی را پلکانی بالا روید.

انتهای پیام/

منبع تسنیم
از طريق اخبارهاب
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.