لزوم حفظ و گسترش ورزش کشتی و زور خانه ای

0 1

به گزارش خبرگزاری مهر، آیت الله نوری همدانی ظهر سه شنبه در دیدار با علی رضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی جمهوری اسلامی ایران با اشاره به اهمیت ورزش گفت: مسئله ورزش، مسئله بسیار مهمی است. باید سعی کرد با ترویج ورزش بین اقشار مختلف، جامعه با نشاطی بسازیم و پرداختن به ورزش در بین مردم یک امر عادی و یک عادت روزانه باشد، چرا که برای حفظ بدن وسیله‌ای جز ورزش وجود ندارد. بنابراین اول باید سعی کرد در کل کشور ورزش کردن یک امر عادی برای تمام افراد جامعه باشد، بدین وسیله شاید پنجاه درصد امراض در میان مردم کاهش پیدا کند.

مرجع تقلید شیعیان در ادامه با اشاره به فواید ورزش افزود: ورزش از طرفی آن چیزهایی که به ضرر پیکر انسان است و آنها را رفع می‌کند و از طرفی هم عضلات را به کار می‌اندازد در نتیجه به کار افتادن عضلات بدن قوی می‌شود، در برابر امراض از خودش دفاع می‌کند، گرفتاری‌هایی مثل فشار خون و اضافه وزن و دیابت و امثال اینها، همه اینها در نتیجه ترک ورزش به وجود می‌آید.

وی در ادامه با تاکید بر امر ورزش تصریح کرد: این حرف را کسی می‌زند که خودش ۸۰-۹۰ سال است که ورزش می‌کند و به حمد لله بنده تا به امروز ورزش را ترک نکرده‌ام و با ورزش به این ترتیب مانده‌ام و همه اینها نتیجه ورزش است.

استاد سطوح عالی حوزه با تاکید بر اهمیت ورزش پهلوانی ادامه داد: اینکه رهبر معظم ما می‌فرمایند شما دل مردم را شاد کردید ما هم همان را عرض می‌کنیم، با پیروزی شما دل مسلمانان جهان و دل مردم ایران واقعاً شاد شد، اینکه وقتی ما می‌بینیم که شما غالب می‌شوید و به سجده می‌افتید یا می‌بینیم که نماز می‌خوانید این خیلی برای اسلام و ایران ارزش دارد برای اینکه همه دنیا می‌بینند ورزشکاران ایران با خدا هستند، به یاد خدا هستند، و این کار باعث عزت و عظمت اسلام است.

آیت الله نوری همدانی نقش معنویت را در ورزش کُشتی و ورزش زورخانه ای بسیار برجسته دانست و افزود: ورزش کشتی در ایران سابقه بسیار طولانی دارد و کشتی گرفتن یک شیوه از پهلوانی بوده است و امروز باید برای حفظ و گسترش آن تلاش‌های فراوانی نمود. متأسفانه با به وجود آمدن جریان‌های اجتماعی و صنعتی و نفوذ فرهنگ بیگانه باعث شد ورزش باستانی و زورخانه ای کم کم آن عظمت و عزت خودش را از دست بدهد.

مرجع تقلید شیعیان در پایان تصریح کرد: وزارت ورزش باید سعی کند که افرادی مثل شما که سعی کردید عظمتی برای اسلام و ایران به دست آوردید اهمیت بیشتر داده شود این یک وظیفه‌ای است برای وزارت ورزش و البته باید به شما و قهرمانان هم توجه و عنایت بیشتری داشته باشد و فدراسیون کُشتی هم باید ارتباطش را با وزارت ورزش و جوانان تقویت کند تا با همبستگی کارها به نحوه مطلوب پیش برد و افراد بیشتری در این میدان برجسته حضور پیدا کنند، و شاهد قهرمانی‌های پیاپی ورزشکاران عزیزمان باشیم.

منبع مهرنیوز
از طريق اخبارهاب
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.