خطرات مرگبار استفاده از تلفن همراه حین رانندگی

0 1
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

مطالعات جدید نشان می‌دهند، افرادی که حین رانندگی با تلفن همراه صحبت یا کار می‌کنند، خطر تصادف و سوانح رانندگی را به شدت افزایش می‌دهند.

به گزارش سرویس‌ای تی و فناوری انتخاب به نقل از فاکس نیوز، رانندگی با حواس پرت در حال تبدیل شدن به یک هنجار اجتماعی جدید در جاده‌ها است، نتایج یک مطالعه نشان می‌دهد که ۹ راننده از هر ۱۰ راننده آمریکایی، در سال گذشته اعتراف کرده اند که از تلفن هوشمند خود در حین رانندگی استفاده می‌کنند.

مطالعات اخیر نشان می‌دهد که افراد بیشتری نسبت به سال‌های گذشته، با تلفن‌های خود کار می‌کنند، یا به‌طور دیگری حواس خود را پرت می‌کنند.

خطرات مرگبار استفاده از تلفن همراه حین رانندگی

مطالعه StateFarm نشان داد که بیش از ۹۰ درصد از رانندگان می‌دانستند که خواندن پیام‌ها در حین رانندگی خطرناک است، اما یک سوم از آن‌ها گزارش دادند که به هر حال این کار را انجام می‌دهند. در یک نظرسنجی اخیر، AAA انجمن اتوموبیلرانی ایالات متحده، دریافته است که ۳۰ ٪ یا بیشتر از رانندگان، پشت فرمان، در حال خواندن پیام‌های تلفن خود هستند.

مارک جنکینز، سخنگوی  AAA، گفت: “مشکل‌های حواس‌پرتی همه جا برای رانندگان وجود دارد، اماخطر وقتی افزایش پیدا می‌کند که فرد گوشی به دست باشد، در نتیجه در خطر تصادف قرار گیرد. “

مطالعه دیگری که اخیرا توسط Zendrive انجام شده است نشان می‌دهد که بیش از نیمی از تصادف‌هایی که شرکت مورد مطالعه قرار داده است مربوط به استفاده راننده از تلفن است. AAA گفت اگر نیاز به استفاده از GPS یا استفاده از تلفن خود دارید، از جاده خارج شوید تا خود یا دیگران را به خطر نیندازید.

منبع انتخاب
از طريق اخبارهاب
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.