اخبار مهم فرهنگ و هنر برنا

0 1

یادداشت؛

یادداشت: مجتبی احمدی-دبیر سرویس فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا اصغر فرهادی و فیلمش این روز ها رکورد دار هستند اما اینکه آیا «قهرمان» بهترین فیلم اصغر فرهادی ست یا در کارنامه او بهتر از «قهرمان» نیز دیده می شود با نظرات متفاوتی از سوی کارشناسان و طرفداران او مواجه است.

تله فیلم «پنج دقیقه تا فستیوال» به کارگردانی محبوبه نورنقدی در فضایی سورئال ساخته شد.

 

فیلمبرداری فیلم کوتاه «نهال» به کارگردانی مهران قربانی به پایان رسید.

سریال «جیران» به نویسندگی احسان جوانمرد و به کارگردانی حسن فتحی و به تهیه کنندگی اسماعیل عفیفه به زودی به صورت اختصاصی از فیلیمو پخش خواهد شد.

معرفی کتاب؛

«فوتبال چگونه جهان را توصیف می‌کند» کتابی است که فرانکلین فوئر روزنامه‌نگار امریکایی در سال 2004 آن را نوشته است. این کتاب، تجزیه‌و‌تحلیلی از تبادلات رایج بین فوتبال و اقتصاد جهانی جدید ارائه می‌دهد.

پژمان بازغی جلوی دوربین افشین گودرزی در سریال «قصه‌ی هزار افسون» قرار گرفت.

علی رویین‌تن در گفت‌وگو با برنا:

علی روئین‌تن با انتقاد از یکنواخت شدن سوژه و فضای آثار سینما، تلویزیون و شبکه نمایش خانگی تأکید کرد آثار نمایشی ما یا به قشر ثروتمند می‌پردازند یا به قشر ضعیف و در واقع طبقه متوسط و بسیاری از مردم از سینما و تلویزیون حذف شده‌اند.

امان الله قرایی مقدم در گفت و گو با برنا؛

هنر هرچه محبوب تر هنرمند را در معرض خطر بیشتری قرار می دهد چرا که محبوبیت های یک شبه بدون عمق و ریشه مشخصا تنها محصول یک اتفاق هنری نیست بلکه حاصل پارامتر هایی است که بخشی از آن ریشه در شکنندگی، لغزش روحی و روانی و تلاطم فرهنگی است که با نشانه گیری های غیر دقیق هم به طرق مختلف هدفش را آماده تسلیم می کند. جدا از بررسی جایگاه هنری تتلو و تتلوها که برای تخمین و تشخیص استاندارد هنری شان به نقل و بحث هایی تخصصی نیاز است و البته برخی از اهالی فن، سبک کار، محتوا و مضمون کار او را تایید می کنند و در جایگاهی قرار می گیرد که نه به خاطر هنرش بلکه به خاطر جایگاه نامرغوبش در محیط غیر قابل کنترل و مدیریت مجازی به معروفیتی کاذب و خطرناک نیز رسیده است که امروز برای کنسرت موسیقی اش این حجم از طرفداران و مخاطبان را پای کنسرت می کشاند، باید گفت نکاتی در وجوه مختلف شیار ها و درز های فرهنگی وجود دارد که آن را باید در خودمان جست و جو کنیم و این آسیب شناسی حتما چیزی متفاوت با هر نوع آسیب ناهنجار دیگری است چراکه فراموش نکنیم هنر و به خصوص موسیقی ریشه در روح و روان و کالبد انسان ها دارد و اینجا ضلعی است موثر بر آنچه قرار است در آن غور کنیم. حتما این اتفاق نگران کننده مسئولان ارشد فرهنگی، مدیران صاحب میز و امضا در حوزه فرهنگ و البته خانواده هنر را نگران کرده و به فکر فرو می برد که از کی در این قافله ما خواب مانده ایم که راهزن به هرچه پیش دستش بوده رحم نکرده است. در ادامه با امان الله قرایی مقدم جامعه شناس به گفت و گو نشستیم که در ذیل از نظر می گذرانید.

ساسان سالور در گفت‌وگو با برنا:

رئیس سازمان سینمایی اعلام کرد باید مدیریت محتوایی پلتفرم ها و وی او دی ها به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگردد. اتفاقی که موافقان و مخالفانی دارد که از چند زاویه قابل بررسی است. ساسان سالور در این باره با ما گفت‌وگو کرده که در ذیل می بینید.

در آستانه اکران عمومی در ایران؛

فیلم سینمایی «صحنه زنی» برای حضور در بخش رقابتی جشنواره «سالرنو» ایتالیا پذیرفته شد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در هفتصد و شصت و یکمین جلسه شورای فرهنگ عمومی کشور عنوان کرد:

هفتصد و شصت و یکمین جلسه شورای فرهنگ عمومی کشور صبح امروز با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، سید مجید امامی دبیر و جمعی از اعضای این شورا در سالن جلسات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

تله فیلم «پنج دقیقه تا فستیوال» به کارگردانی محبوبه نورنقدی در فضایی سورئال ساخته شد.

تیزر رسمی فیلم سینمایی «اورکا» منتشر شد.

توصیه رئیس هیات داوران سومین دوره جایزه سال «استیکر»؛

رئیس هیات داوران سومین دوره جایزه سال «استیکر» خطاب به شرکت‌کنندگان این جشنواره گفت که جزئیات و رنگ آثار باید طوری طراحی شود که در سایز کوچک و در صفحه موبایل همچنان قابل مشاهده باشد.

جشنواره فیلم کوتاه لندن میزبان «دریا» می‌شود.

فیلم «خانه‌ات را باد برد» به نویسندگی و کارگردانی «رها سرمدی» در دوازدهمین دوره جشنواره ادوکینو لهستان پذیرفته شد.

لئوناردو دی کاپریو در حال انجام مذاکرات نهایی برای ایفای نقش جیم جونز رهبر جنجالی یک فرقه مذهبی است.

از رادیو فرهنگ بشنوید؛

در برنامه با کاروان شعر ‌وموسیقی امروز ( سه شنبه ۱۸ آبان)تصنیف « بس کن ای دل » به یاد« مرتضی نی داوود»- نوازنده تار و موسیقی دان پخش ‌‌و بررسی می شود.

فیلمنامه «بیبی راننده 2» نوشته شده و این خبر را ادگار رایت اعلام کرده است.

منبع برنا
از طريق اخبارهاب
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.