سقوط قیمت بیت‌کوین: از ۶۹ هزار دلار یکسال قبل در چنین روزی تا ۱۵ هزار دلار

0 9

یک‌سال قبل در چنین روزهایی (۸ نوامبر ۲۰۲۱)، قیمت بیت‌کوین با رسیدن به بالاترین نرخ تاریخی خود یعنی محدوده ۶۹ هزار دلار رکوردشکنی کرد. اما اکنون با گذشت یک‌سال، قیمت بیت‌کوین طی ۲۴ ساعت گذشته حتی با قیمت حدود ۱۵ هزار دلار معامله شده است که کمترین قیمت طی چند سال گذشته محسوب می‌شود.

قیمت بیت کوین در چند روز گذشته به دلایل مختلفی سقوط کرد و حتی در زمانی به پایین‌ترین نقطه خود طی دو سال اخیر، یعنی حدود 17,600 دلار رسیده بود. حالا این روند نزولی ادامه پیدا کرده و BTC هم اکنون (در زمان نگارش این خبر) با قیمت 16,654 دلار معامله می‌شود و در 24 ساعت گذشته قیمت آن حتی به حدود 15 هزار دلار نیز رسیده است. نکته قابل توجه اینکه در چنین روزهایی از سال گذشته، قیمت بیت کوین به بالاترین سطح خود در تاریخ یعنی 69 هزار دلار رسیده بود.

طبق داده‌های وب‌سایت کوین‌ مارکت‌کپ، قیمت بیت کوین در نیمه شب گذشته سقوط قابل توجهی را تجربه کرده و به 15,682 دلار رسیده است. بر اساس گزارش CNBC، این پایین‌ترین سطح قیمت بزرگترین ارز دیجیتال جهان از نوامبر 2020 است. در همین حال، ارزش اتر نیز 14 درصد سقوط کرده و به 1.128 دلار رسید.

دلیل سقوط قیمت بیت کوین

یکی از دلایلی که باعث سقوط قیمت بیت کوین در روز گذشته شده، انصراف بایننس، بزرگترین صرافی جهان از نظر حجم معاملات، از خرید FTX بوده که پس از بررسی دقیق و گزارش‌هایی مبنی بر سوءاستفاده از وجوه مشتریان و تحقیقات ادعایی آژانس ایالات متحده در مورد FTX اعلام شده است.

هفته گذشته در گزارشی نشان داده شده بود که بخش گسترده‌ای از ترازنامه Alameda Research، شرکت تجاری که توسط مدیرعامل FTX تاسیس شده است، روی FTT، توکن بومی این صرافی رمزارز متمرکز شده است. همین امر باعث شد تا این صرافی مورد توجه زیادی قرار گیرد و «چانگ پنگ ژائو»، مدیرعامل بایننس نیز گفته بود که دارایی‌های خود از توکن FTT را به فروش می‌رساند که این امر FTX را تحت فشار قرار داد. تمام این مسائل باعث توقف برداشت از صرافی FTX شد که تنش جدیدی در بازار ارزهای دیجیتال ایجاد کرد.

توکن سولانا (Solana) نیز به سقوط خود ادامه می‌دهد. ارزش این توکن پس از سقوط بیش از 26 درصدی در روز سه شنبه، اکنون 45 درصد کاهش یافته است و در هنگام نوشتن این گزارش با قیمت 15.07 دلار معامله می‌شود.

منبع دیجیاتو
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.